Türk Shotokan Karate Do Birliği

Ulu önder  Atatürk’ün belittiği gibi “ÖZGÜRLÜK VE BAĞIMSIZLIK BENİM KARAKTERİMDİR” düşüncesiyle hareket eden Dünyadaki hiç bir kişi kurum ve kuruluşa bağlı olmayan ortak noktası shotokan karate do olan, tüm kişi kurum ve kuruluşlara açık olan, teknik manada tüm gelişmeleri izleyen, araştıran, inceleyen ve bünyesinde bulunan kişi kurum ve kuruluşlarla paylaşan teknik bir organizasyondur.BİRLİĞİMİZ KARATE-DO’NUN YALNIZCA BİR SPORTİF AKTİVİTE DEĞİL, AYNI ZAMANDA BEYİN VE BEDEN DİSİPLİNİN YANI SIRA, BİR KÜLTÜR VE YAŞAM TARZI OLDUĞUNU BENİMSEMİŞ,  BU AMAÇ DOĞRULTUSUNDA ANTRENMAN VE FAALİYETLERDE  BULUNARAK ULUSLAR ARASI TEKNİK ORGANİZASYONLAR VE KURULUŞLARLA ORTAK ARAŞTIRMA İNCELEME VE ÇALIŞMALARDA BULUNARAK ELDE ETTİĞİ BİLGİLERİ ÖNCELİKLE KENDİ ÜYELERİ VE KENDİSİYLE BİRLİKTE ÇALIŞAN KİŞİ KURUM KURULUŞLARLA   ÇALIŞAN TEKNİK BİR ORGANİZASYONDUR.

Türk Shotokan Karate do Birliği tamamen bağımsız bir eğitmenler birliğidir. (bünyesinde ki antrenörlerin istedikleri kişi kurum kuruluşa bağlı olmalarının hiçbir sakıncası yoktur) karate do eğitimi veren antrenörlerin temel karate do prensiplerinin en doğru şekilde anlaşılmasını ve gelişen eğitim sistemleri ve yenilikleri inceleyen araştıran ve bu çalışmaları birlikteki üyeleriyle paylaşan bir birliktir.

(T.S.K.B. öncelikler teknik bir oluşumdur. Tekniğin, felsefenin, disiplinin, gerçekçi olmanın ön planda tutulduğu. Sosyal açıdan da dürüst,samimi, güvenilirliğine inanılan insanlardan meydana gelmektedir. Temel amaç; uluslar arası arenada nasıl ki bir çok kurum kuruluş sistem var ise, Türk isminin de shotokan karate eğitiminde bir sistem standandardizisyona getirilerek dünya arenasındaki yerini almasını sağlamaktır.)

AMAÇ: Hiçbir siyasi düşünce  güdülmeden bağımsız Türk Shotokan karate do sisteminde gelişime açık bir Türk standardizasyonu oluşturmaktır. Bünyesinde yer alan eğitmenlerle Dünya arenasında yer almak ve onlara daimi destek olmaktır. Antrenör ve sporcuların geliştirilmesinin yanı sıra onları geliştirecek imkan ve ortamlar yaratmak. Gelişme açık özellikle genç antrenörlerin yalnız sportif eğitim değil temel karate do kültürü ve eğitim sistemini de bilmelerini sağlamak. shotokan karate do sisteminde gelişime açık bir Türk standardizasyonu oluşturmaktır. Bünyesinde yer alan eğitmenlerle dünya arenasında yer almak ve onlara daimi destek olmaktır.

HEDEF: Türk shotokan sistemini gelişen çağdaş eğitim sistemleriyle destekleyerek dünya shotokanında yer almak.  Uluslar arası tercih edilen bir marka olmak. Uluslar arası tercih edilen bir marka olmak.

GERÇEK ANANEVİ KARATE-DO ’YU PROFESYONEL KULÜPLER ÜNİVERSİTELER OKULLAR RESMİ VE ÖZEL KURULUŞLARDA GENİŞLEYEN ÇEMBERLE BÜYÜMEK VE ULUSLAR ARASI BİR MARKA OLMAK
BU AMAÇLA ÖĞRENCİ ANTRENÖR VE ŞUBELERİ ÇOĞALTMAK. TÜM GELİŞMELERİ TAKİP ETMEK VE İÇİNDE YER ALMAK. SEMİNERLER, KAMPLAR, ULUSLAR ARASI İLİŞKİLER VE ALIŞ VERİŞLERDE BULUNMAK. YAYIN ORGANLARI RESMİ ÖZEL TÜM FAALİYETLERDE GÖREV YAPMAK. ÖRNEK ALINAN VE TAKİP EDİLEN ULUSLAR ARASI BİR ORGANİZASYON HALİNE GELMEK.

Misyonumuz
Dürüst, Güvenilir, Temiz kişilik . Mükemmel teknik.
Öğrenci değil eğitmenlerin eğitimiyle (uluslar arası deyimiyle teach the teacher olarak uygulanıyor) uğraşmak ve onları gelişmelerden faydalandırmak eğitimlerinde destek ve yanlarında olmak.